• Demo Image
  • Demo Image
  • Demo Image


ساری - ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری مازندران از ذخیره سازی 30 هزار تن از مرکبات مازندران برای تامین میوه شب عید و تنظیم بازار خبر داد.

به گزارش ایرنا، حسن خیریان پور روز چهارشنبه در اجلاسیه ائمه جمعه مازندران در اردوگاه شهید هاشمی نژاد بهشهر افزود: 70 درصد پرتقال و 93 درصد نارنگی استان برداشت شده و قیمت پرتقال روی درخت امسال 800 تا یک هزار تومان، نارنگی 1300 تا 1700 تومان و کیوی 2500 تومان برای هرکیلوگرم است.
بنابر آمار، استان مازندران 110 هزار هکتار باغ مرکبات دارد که سالانه حدود 2 میلیون و 500 هزار تن محصول از آن برداشت می شود.
معاون استاندار مازندران از صادرات 262 میلیون دلاری محصولات مازندران در سال جاری خبر داد و گفت: 471 هزار تن محصولات زراعی و باغی از استان به کشورهای هدف صادر شده است.
به گفته خیریان پور دراین مدت حدود 56 هزار تن از 180 هزار تن کیوی تولیدی در مازندران صادر شدکه 30 میلیون دلار ارز نصیب کشور کرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری مازندران با اشاره به اینکه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل صادرات کیوی با رشد روبرو بوده اظهارداشت: حدود 10 درصد از مجموع ارزش صادرات غیرنفتی این استان را کیوی به خود اختصاص داد.
خیریان پور گفت: استان مازندران از ظرفیت های فراوان برخوردار است و با توجه به دارا بودن دریا و جنگل باید بهره وری مناسب از این مواهب شود.
استان مازندران 460 هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد که سالانه از آن حدود 6میلیون تن محصول برداشت می شود.
بیش از 10 درصد از ارزش افزوده بخش کشاورزی کشور در مازندران حاصل می شود.